Jdi na obsah Jdi na menu
 


Obrazek1980-1982 ... Mladý Dán jménem Lars Ulrich žijící v Los Angeles se nejdřív chtěl stát profesionálním tenistou, ale nakonec se stal muzikantem. Hledal lidi, kteří by s ním jamovali a tak to napsal do inzerátu. Po chvilce čekání se ozval mladík jménem James Hetfield. Ten avšak nebyl spokojen s Larsem, a tak po chvilce od něj odešel. O dva roky později Lars dostal nabídku natočit píseň pro album kompilací s názvem Metal Massacre, kde jim na kytaru hraje Lloyd Grant(jen chvíli,hned zase odejde). Lars tedy opět kontaktoval Jamese a založili skupinu s názvem "Metallica". Později doplnili kapelu - baskytaristu Rona McGovneyho a kytaristu Davea Mustaina. Po odehrání pár koncertů byli James a Lars s vystupováním Rona nespokojeni a tak odešel(repektive ho vyhodili) a nahradili ho super basákem Cliffem Burtonem.

Obrazek1983-1987 ... Dave Mustaine odchází z kapely a zakládá si svoji vlastní "Megadeth". Z kapely "Exodus" odchází Kirk Hammett a hádejte kam jde? No přece do Metallicy! :-) v Roce 1983 kapela nahrává svoje první debutové album "Kill ´em All".(Některé písně z tohoto alba byly součástí Davea Mustaina, ale Metallica si je nechala ... O rok později kapela vydává druhé album s názvem "Ride The Lightning". Tohle album plné hněvu překvapivě začíná akustickou kytarou(následně tento nápad ukradnou jiné kapely). "Master of Puppets(1986) je snad nejmetalovější album jaké jsem kdy mohl slyšet. Je to velká změna od dob "Kill ´em All". Tohle album je více nabité, hlavně samotná píseň Master of Puppets. Špatná zpáva ale je, že na začátku turné po Evropě dostane autobus s kapelou smyk ve Švédsku. Cliff je na místě mrtvý. Vypadalo to na rozpadnutí kapely, ale nakonec se vzchopili a našli dalšího baskytaristu Jasona Newsteda.

Obrazek1988-1995... v roce 1988 kapela nahrává v pořadí svoje čtvrté album "...And Justice For All" Písně jsou dost dlouhé,dobře riffované ale nejvíc mě zaujal zvuk toho alba. Album bylo nominovánu na cenu Grammy ale neobstálo. Natočili první videoklip "One". V roce 1991 kapela nahrává svoje páté album "Metallica". Tohle album se proslavilo snad po celém světě. Prodalo se přes 15 millionů. Písně jsou kratší, protože fanoušci si stěžovali(no nevím přesně jestli si stěžovali), že jejich písně jsou moc dlouhé(And Justice for all) a tak to zkrátili. Byly natočeny další videoklipy:
Enter Sandman, Sad But True, The Unforgiven, Wherever I May Roam a Nothing Else Matters.

Obrazek1996-1999 ... V roce 1996 kapela nahrává další album "Load" s poněkud úplně odlišným stylem. Mění se i také Image, všichni členi jsou na krátko ostříhaní. Rok na to nahrává další album "Reload" což je předchozímu albu dosti podobné. Mělo to totiž vyjít jako 2CD, ale nějak se to prý zvrtlo. V roce 1998 kapela vyráží na celosvětové turné na kterém vydělává 24,7 miliónů dolarů. Téhož roku vychází album "Garage Inc. První CD je nově nahráte v roce 1998 od jiných kapel, které hráli v 80.letech, Druhé CD je totéž akorát to Metallica nahrávala dříve(80.léta a víc). V roce 1999 si kapela usmyslela(protože měla hodně peněz), že natočí album se Symfonickým orchestrem. Nahráli to živě jako 2CD v San Francisku.

Obrazek2000-2003 ... v Roce 2000 metallica nahrává soundtrack a klip s názvem "I Dissapear" k filmu Mission Imposible 2. Rok na to odchází baskytarista Jason Newsted a zaujímá místo v garážové skupině Echobrain z které ovšem také odejde a přechází do skupiny Voivod ve které hraje dodnes. V této době měla Metallica težké období. James odchází na léčení proti alkoholismu. V roce 2003 nahrává kapela další album s názvem "St.Anger" na kterém jim basuje Bob Rock(je zároveň také producent na Black Albu
, Load, Reload, Garage Inc. a St. Anger) Kapela tedy přibíra dalšího baskytarisu Roba Trujilla, který hrál u Ozzyho Osbourna.

Obrazek2004-2006 ... Kapela vyráží na turné
,,Madly in anger with the world tour". Na konci roku 2005 si kapela dala pohov a pracuje na novém albu, které by mělo vyjít podle Larse v létě příštího roku(2007). V roce 2006 se Metallica zůčastní na největším hudebním festivale v Jižní Africe který se jmenuje ,,Coca-Cola Colab Festival". V březnu roku 2006 vyráží kapela na turné s názvem "Escape From The Studio 2006", které už jednou podnikla v roce 1995. Při tomto turné se zastaví i na hodně velkých festivalech: Rock Am Ring nebo Nova Rock, kde se schází přes 100 000 lidí. Jelikož je tento rok výročí 20 let od vydání alba "Master Of Puppets", tak si kapela od června na setlisty přidala všechny písně z alba "Master Of Puppets" popořadě za sebou, včetně písně "Orion", kterou do té doby nikdy celou nezahrála. Od 6.6.2006 kdy se uskutečnil koncert v Berlíně, kapela přidala na své setlisty také novou píseň, která se má příští rok oběvit na novém albu.

Aktuální Sestava

James Hetfield - zpěv, kytara
Lars Ulrich - bicí
Kirk Hammett - sólová kytara
Rob Trujillo - basa

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

ble ble ble

(pavel, 17. 6. 2008 1:12)

Nové album vyjde cca v září 2008. Letmo jsem to přeletěl, ale jsou tu žvásty. Začátek je nepřesný - první dema jsou natočeny v roce 81, tak ne že na dva roky Lars odešel... Mustaine neodchází, ale dostal padáka, písně nebyly součástí Dave, ale byli Metalliky, jedinou píseň kterou Dave dál hraje je skladba Mechanix, kterou Met předělala a nazvala 4 Horsemen. Nikdy si nikdo nestěžoval na délku skladeb u ..justice.. Met. by sama řekla kiss my ass.. právě naopak Metallica je dlouhá, jak James se vyjádřil, že Metallica pod 5 minut není Metallica a tak bude i album 2008. Ke garáží prní cd je ep garage days + s 2 cd skladby které hrály (do r. 98) či hrajou dál na koncertech. Metallica hrála v roce 2006 postupem času dvě nové skladby, ale ani jedná z nich nebude na novém albu. ..... BLE BLE BLE

Squall

(Squall, 15. 9. 2007 22:34)

Koukam ze metallica vraci uder :D :D Stara klasika se vrací

good

(micro, 30. 8. 2007 13:00)

metallica is the best

thanks

(Chang Lee (webmaster), 8. 7. 2006 13:42)

díky

historie

(Travis, 7. 7. 2006 23:20)

Velmi dobrá historie mapující to nejzásadnější.